• پالیسی
  • تماس
اخبار
logo
نفوس کشور در سال ۱۳۹۷، بیش از ۳۱میلیون تن، تخمین شده است

نفوس کشور در سال ۱۳۹۷، بیش از ۳۱میلیون تن، تخمین شده است


دریک خبر نامه  اداره ملی احصائیه و معلومات آمده است ،این نهاد با دیدگاه "ایجاد سیستم پاسخگو و پایدار احصائیوی" و به هدف ایجاد سیستم واحد علمی ثبت ارقام احصائیوی و تأمین هماهنگی و انسجام فعالیت‌های احصائیوی در کشور، کار می‌کند.

احمد جاوید رسولی، رییس عمومی این اداره که روز یکشنبه در برنامه "حسابدهی حکومت به ملت" در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت حضور یافته بود، افزود: اداره ملی احصاییه ومعلومات ۳۱ فعالیت‌ عمده را در سال مالی ۱۳۹۷ پلان نموده بود که ۹۳ درصد آن مورد اجرا قرار گرفته است.
همچنان ۵۵ فعالیت دیگر در جریان سال بنابر نیازمندی ادارات دولتی و ادغام اداره محترم مرکزی ثبت احوال نفوس در اواخر سال پلان و عملی شده است.

اداره ملی احصاییه ومعلومات در جریان سال ۱۳۹۷نفوس تخمینی کشور را، ۳۱ اعشاریه ۶ میلیون تن برآورد نمود و همچنان برای نخستین بار تحلیلی از شاخص‌های فقر چند بعدی در کشور را انجام داده و از آن رونمایی کرد.

اداره ملی احصائیه و معلومات با ایجاد مرکز ملی معلومات جغرافیایی کشور، ایجاد پلاتفورم افغان جیو پورتال و یا سیستم آنلاین و متمرکز معلومات جغرافیایی زمینه ساز شریک سازی معلومات جغرافیایی میان ادارات حکومتی شده است.
این اداره همچنان با ترتیب گزارش تحلیلی دسترسی به خدمات صحی در کشور به اساس نفوس و ایجاد دیتابیس جدید قریه جات کشور با استفاده از تعبیر و تفسیر تصاویر ماهواره یی و طرح و ایجاد سیستم ثبت پروژه‌های انکشافی و زیربنایی وابسته با ابعاد جغرافیایی، دستاورد های در بخش زمینه سازی برای ارایه خدمات صحی و نظارت حکومت از پروژه های انکشافی داشته است.

فراهم سازی تجهیزات الکترونیکی و همکاری تخنیکی با کمیسیون مستقل انتخابات جهت برگزاری به موقع انتخابات پارلمانی در سراسر کشور در سال ۱۳۹۷، پیاده سازی سیستم مدیریت معلومات مبارزه علیه حوادث طبیعی 
(Sahana Eden) برای وزارت مهاجرین و عودت کنندگان و وزارت دولت در امور مبارزه علیه حوادث طبیعی و انکشاف سیستم اعلان نتایج امتحانات کانکور در همکاری با وزارت تحصیلات عالی، از دیگر فعالیت‌ها و دستاوردهای اداره ملی احصائیه و معلومات می باشد.

اداره مرکزی ثبت احوال نفوس در واپسین روزهای سال ۱۳۹۷ به اساس فرمان رییس جمهور، به اداره ملی احصائیه و معلومات مدغم شد که دستاوردهای عمده آن آغاز روند توزیع تذکره الکترونیکی و توزیع ۱۲۰۳۵۰تذکره الکترونیکی تا این دم، تطبیق نخستین مرحله دیجیتال سازی کتاب های اساس که شامل بیش از ۲۷ هزار ریکارد (ثبت)می گردد و تطبیق کمپاین ملی توزیع تذکره ورقی که در جریان آن ۴.۵ میلیون تذکره به شهروندان کشور توزیع شد، فعالیت‌های عمده اداره ملی احصائیه و معلومات در جریان سال ۱۳۹۷ را تشکیل می دهند.

اداره ملی احصائیه و معلومات در اواخر سال ۱۳۹۷ برنامه های سال ۱۳۹۸ را پلان نموده که هنوز هم در حال به‌ روز سازی می باشد. این اداره تدوین استراتیژی پنج ساله اداره را در اولویت قرار می دهد و تلاش صورت می گیرد تا با استفاده از ابزار و وسایل معاصر، جمع آوری معلومات و ارایه خدمات را سرعت ببخشد و در کنار آن اجرای سرشماری نفوس شهرکابل که سروی مذکور برای اولین بار بدون همکاری و کمک دونرها صورت می گیرد و ایجاد کمیته ملی هشدار دهی قبلی وقوع حوادث طبیعی به منظور آگاهی دهی قبلی حوادث طبیعی و عواقب آن در کشور، از برنامه‌های مهم این اداره در سال روان هجری شمسی می باشد.



نظرات اخیر:

  • Sep 13, 2017

    Thesera Minton

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do they eiusmod tempor incidi dunt ut labore et dolore magna aliquat enim ad minim veniam ad minim veniam.

    Reply
    Blog single photo

نظرات را بگذارید :

Top