• پالیسی
  • تماس
اخبار
logo
۱۵ میلیارد افغانی از بابت ده درصد محصول خدمات مخابراتی به عواید ملی کشور افزوده شده است

۱۵ میلیارد افغانی از بابت ده درصد محصول خدمات مخابراتی به عواید ملی کشور افزوده شده است


کابل، افغانستان: وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می گوید کمیته مشترک متشکل از وزارت های مخابرات، مالیه و اداره اترا از آغاز روند جمع آوردی ده درصد محصول خدمات مخابراتی تا اکنون، نظارت نموده اند.

دریک خبر نامه وزارت مخابرات آمده است شهزاد آریوبی که روز یکشنبه در برنامه "حسابدهی حکومت به ملت" در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت دست آورد ها وبرنامه های این وزارت را توضیح می داد افزود: ۱۵ میلیارد افغانی از بابت جمع آوری ده درصد محصول خدمات مخابراتی به عواید ملی کشور افزوده شده است.
وی تأکید کرد که روند ایجاد "سیستم ریال تایم دیتا منجمنت" آغاز گردیده و عنقریب تجهیزات آن به کشور مواصلت می ورزد.

آریوبی همچنان گفت که "موضوع اترا کجاست؟" به گونه جدی پیگیری می شود. اوگفت اداره اترا ۲۰ تعهد را در راستای حل مشکلات مخابراتی و انترنتی به مردم وعده داده است که یک مورد رایگان ساختن شماره سمع شکایات تحقق یافته است.
او با اشاره به آنکه که ۱۹ مورد از تعهدات اترا تاهنوز تحقق نیافته افزود: یک ماه برای این اداره فرصت داده می شود تا به تعهدات با قیمانده اش عمل نماید.

وزیر مخابرات وتکنالوژی معلوماتی گفت در صورتی که اترا به تعهداتش عمل نتواند، از رهبری حکومت تقاضا می کند تا این اداره زیر چتر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در آید که تا یک ماه اصلاحات متوقعه به عمل آید، یا اترا تغییر مکان دهد تا وظیفه، هویت و استقلالیت آن برای مردم مشخص گردد.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مورد مصئونیت شبکه های اجتماعی به خصوص فیسبوک گفت که از طریق وزارت خارجه به اداره مرکزی فیسبوک مکتوب ارسال می شود تا استفاده فیسبوک در کشور قانونمند گردد و استفاده از اکونت های مستعار و بی هویت محدود شوند.

آریوبی درباره قیمت بسته های انترنتی شرکت مخابراتی سلام گفت که در این بسته ها تخفیف به میان آمده است ودر حال حاضر قیمت بسته یک جی بی آن ۴۹ افغانی است.
او تأکید کرد در صورتی که شبکه های مخابراتی و شرکت های انترنتی مایل به ایجاد تخفیف در قیمت بسته های انترنتی به مشترکین خویش باشند؛ این وزارت آماده است از طریق شرکت افغان تیلی کام ۴۰ درصد تخفیف برای شان در نظر بگیرد.

آریوبی از شبکه های مخابراتی درخواست کرد که از فروش سیمکارت ها به طور غیر قانونی جلوگیری نمایند و سیمکارت های غیر راجستر شده را از بازار جمع آوری کنند، در غیر آن برخورد قانونی صورت می گیرد.

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از آغاز کمپاین جمع آوری سیمکارت های غیر قانونی از تاریخ ۲۸ مارچ الی امروز ۲۴۹۷۹ سیمکارت جمع آوری نموده است و این کمپاین در تمام ولایات کشور جریان دارد.نظرات اخیر:

  • Sep 13, 2017

    Thesera Minton

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do they eiusmod tempor incidi dunt ut labore et dolore magna aliquat enim ad minim veniam ad minim veniam.

    Reply
    Blog single photo

نظرات را بگذارید :

Top