• پالیسی
 • تماس
اخبار
logo
طی سال  ۲۰۱۹ به اتهام قاچاق مواد مخدر ۱۲۸۷تن بازداشت شده اند

طی سال ۲۰۱۹ به اتهام قاچاق مواد مخدر ۱۲۸۷تن بازداشت شده اند
مسئولان مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر، می‌گویند که در جریان سال گذشته میلادی، ۱۲۸۷ تن به اتهام دست‌داشتن در ۱۰۸۱ پروندۀ قاچاق مواد مخدر، در کشور بازداشت شده اند.

خالد موحد، سخنگوی این مرکز، روز یک‌شنبه (۱۵ جدی) در یک نشست خبری در کابل گفت که ۳۷ زن و سه شهروند ایران نیز شامل افراد بازداشتی اند.  آقای موحد افزود که از میان افراد بازداشت‌شده، ۲۰۵ نفر به شمول ۱۳ زن، قصد داشتند بسته‌های هیروئین را در بطن و بکس‌ها از میدان هوایی کابل به هند و امارات متحده‌ی عربی انتقال دهند.

به گفته سخنگوی این مرکز، پرونده‌های این افراد به منظور تحقیقات بیشتر به ریاست دادستانی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات مواد مخدر فرستاده است.

او افزود که بر اساس پیشنهاد ریاست دادستانی اختصاصی و حکم دادگاه ابتدایی، ، 313 عراده موتر، 37 عراده موترسایکل، ۱۵۹۲ سیت تلفون و ۱۰۵ میل سلاح مختلف و مبلغ ۶۹۹۹۳۱۱ افغانی و مبلغ ۳۲۶۳۴ دالر امریکایی نیز، از نزد افراد بازداشت‌شده مصادره شده است.

همچنان به گفته آقای موحد، دادگاه ابتدایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر در جریان سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۷۷۱ نفر به شمول ۳۷ زن، یک شهروند خارجی و ۸۴ کارمند دولتی را در پیوند به دست‌داشتن در ۱۰۷۷ پرونده، از ۳ ماه تا ۳۰ سال زندان، محکوم کرده است.

سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر افزود که ۹۰۵ نفر به شمول ۱۴ زن، ۵۱ نفر از مأموران خدمات عامه و یک شهروند خارجی در پیوند به دست‌داشتن در ۶۷۸ پرونده از سوی دادگاه استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ، به حبس‌های تنفیذی مختلف محکوم به مجازات شده اند.

او افزود که در سال گذشته میلادی، بیش از ۲۴۴۹ کیلوگرام هیرویین، ۱۴۲۱ کیلوگرام مورفین، ۳۰۷۳۷ کیلوگرام تریاک، ۱۰۶۷۸۰ کیلوگرام چرس، ۱۱۶۵ کیلوگرام مت امفتامین، بیش از ۱۷ کیلوگرام تابلیت (K) و هزاران لیتر تیزاب، مواد کیمیایی مایع و مشروبات الکلی، کشف و ضبط شده است.

گفتنی است که مواد مخدر یکی از مهمترین منابع درآمد طالبان و دیگر گروه های تروریستی در کشور شمرده می‌شود و سالانه بخش بزرگی از عواید این محصولات ممنوعه به جیب این گروه‌ها می‌ریزند.نظرات اخیر:

 • Sep 13, 2017

  Thesera Minton

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do they eiusmod tempor incidi dunt ut labore et dolore magna aliquat enim ad minim veniam ad minim veniam.

  Reply
  Blog single photo

نظرات را بگذارید :

Top