• پالیسی
  • تماس
اخبار
logo
سردی هوا در افغانستان جان دها تن را گرفت.

سردی هوا در افغانستان جان دها تن را گرفت.


 مسئولین اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی در افغانستان میگویند که در جریان 48 ساعت گذشته از اثر سرما و برف باری 25 تن جان های شان را از دست داده اند.

برف باری و شدت سرما در افغانستان جان 25 تن را گرفت. براساس گزارش های اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی افغانستان، در جریان 48 ساعت گذشته 34 ولایت کشور گواه برف باری یا هم بارندگی شدید توام با طوفان بوده است.

 

اسلم سیاس معاون این اداره میگوید احتمال میرود که تلفات ناشی از سرما و برف در کشور افزایش یابد. "طی چهل و هشت ساعت گذشته 23 نفر شهید در سرتاسرافغانستان گذارش شده گزارش ها ابتدایی است ما به کمتیه های ولایتی مبارزه با حوادث وظیفه دادیم موضوع را بررسی کنند و کسانی را که احتمالا شهید شده باشند ویا به مشکلات کمبود مواد غذایی مواجه باشند انها را کمک بکنند."

بر بنیاد اطلاعات اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی در کشور درجریان دو روز گذشته راه مواصلاتی اکثر ولسوالی های افغانستان با مراکز ان، مسدود شده است.

 برف باری های شدید همراه با طوفان شمار زیاد از زمین های زراعتی را نیز تخریب کرده است.

همچنان برف باری ها سبب مسدود شدن گذرگاه سالنگ شده است.

مسئولین حفظ و مراقب سالنگ ها گفته اند که این مسیر به دلیل احتمال طوفان های شدید و وقوع برف کوچ ها، تا فردا مسدود خواهد بود .

 درهمین حال گزارش ها از ولایات میدان وردک جوزجان، پنجشیر، غزنی،بدخشان، بامیان، غور و سرپل میرساند که برف باری ها سبب شده است که دها موتر مسافربری در مسیر های منتهی به این ولایات گیر بمانند و شماری نیز جان هایشان را از دست داده اند .

در بدخشان از اثر برف باری ها 19 تن جان باخته و راه 12 ولسوالی با مرکز قطع شده است.

در ولایت غور همچنان راه مواصلاتی 9 ولسوالی مسدود است.

ازسوی هم سه عضو شورای ولایتی غزنی با 12 تن دیگر در برف باری از دو روز گذشته به این سو، گیرمانده اند.

روز گذشته نیز در اثر برف باری ها ده ها موتر در کوتل حاجیگ در مسیر بامیان گیر مانده بودند. همزمان مقام های محلی در ولایت سرپل در شمال افغانستان گفته اند که هفت تن بشمول دو خانم از اثر سرما جان هایشان را از دست داده اند.

عزیزالرحمان ایماق رئیس مبارزه با حوادث سرپل به صدای امریکا گفت: "یک تعداد بیش از حد دامداران ما صدمه دیدند، خیلی از مواشی های شان تلف شده برف باری مشکلات زیادی رابه وجود اورده راه های مواصلاتی ولسوالی های بلخاب کوهستان و برخی از مناطق کوهستانی سوزمه قلعه، سانچارک و صیاد و دیگر بخش ها مسدود شده است و سبب قربانی شدن پنج تن از باشندگان این ولایت شده است."

زمستان سالانه در افغانستان به دلیل نبود امکانات و برنامه های جامعه برای جلوگیری از خطرات سرما و برف کوچه ها در مسیر های رفت و امد، جان دها تن را میگیرد و سبب تلف شدن مواشی باشندگان این کشور میشود.

 میرویس بیژن ...نظرات اخیر:

  • Sep 13, 2017

    Thesera Minton

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do they eiusmod tempor incidi dunt ut labore et dolore magna aliquat enim ad minim veniam ad minim veniam.

    Reply
    Blog single photo

نظرات را بگذارید :

Top